Alarmohet Turqia, një person hedh veten në erë me bombë, ja për çfarë dyshohet

21:24 26/10/20201min96
-800-0-5f9717c6bbcc1

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mbrëmje në Turqi. Dyshohet për një sulm terrorist në Iskenderun.

Mësohet se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë turke dhe më pas ka shpërthyer bombën duke hedhur veten në erë.

Forca të shumta policie janë mbledhur në vendngjarje, ndërsa ende nuk dihet nëse kemi të tjera viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *