Alarm në shkolla/ 5 mësues me Covid-19 dhe mësimi vijon normalisht

12:30 21/09/20201min122
shkolla-1-2-696x392

Rinisja e vitit të ri shkollor është shoqëruar me probleme pasi janë regjistruar shumë mësues të infektuar që në javët e para.

Ka shkuar në 5 numri i mësuesve me Covid-19 në shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqizë.

Mësohet se pozitiv ka rezultuar dhe një nxënës në shkollën e Çerenecit.

Por ajo që e bën situatën edhe më alarmante është se mësimi vijon normalisht në këtë shkollë dhe burime jo zyrtare bëjnë me dije së bashkëshorti i njërës prej mësueseve vijon të shkojë në punë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto