Aktori i njohur shqetëson fansat, diagnostikohet me kancer

22:30 21/10/20202min72
06_05_2020-private_hospital_in_madhya_pradesh_202056_74955-696x522

Jeff Bridges ka ndarë së fundmi me fansat e tij se është diagnostikuar me kancer. Aktori i njohur më specifikisht është diagnostikuar me limfoma, sëmundje e cila prek qelizat e bardha të gjakut.

“Megjithëse është një sëmundje e rëndë, unë ndihem me fat që kam një ekip të shkëlqyeshëm mjekësh dhe prognoza është e mirë.Unë jam duke filluar trajtimin dhe do t’ju mbaj të informuar për shërimin tim,” ka shkruajtur ai në rrjete sociale. Limfoma është një formë e kancerit që prek sistemin limfatik, ose indet dhe organet që prodhojnë, ruajnë dhe mbajnë qelizat e bardha të gjakut që shërbejnë për të luftuar infeksionet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto