Aksident tragjik në Sarandë/ Makina me tre persona përplaset me bordurën, ka viktima

09:58 08/09/20202min87
vcxvxvx-770x434-1

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Sarandë, ku si pasojë një person ka mbetur i vdekur.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur pranë fshatit Piqeras në Bashkinë Himarë, ku një Mercedes-Benz me targa të Durrësit është aksidentuar në rrethana ende të panjohura.

Burime për Descript.al bëjnë me dije se brenda Mercedes-Benz me targa të Durrësit ndodheshin 3 persona.

Një prej tyre ka ndërruar jetë dhe është dërguar në morgun e Sarandës, ndërsa policia ka nisur hetimet për shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 07:00, në aksin rrugorë Sarandë-Piqeras, dyshohet se si pasojë e humbjes së kontrollit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore automjeti tip Ford me drejtues shtetasin E.B dhe dy shtetas të tjerë pasagjerë.

Si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën pasagjeri A.A, 34 vjeç, banues në Durrës, ndërsa drejtuesi E.B dhe pasagjeria tjetër A. K, janë transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto