Aksident tragjik në Peqin / Makina përplas motorin, vdes babai i ish-Kryetarit të Komunës

13:16 21/09/20201min111
auto_aksidenti11599124114

Një aksident tragjik ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Peqin-Elbasan, ku mësohet se mjeti tip “Benz” ka përplasur një motoçikletë.

Përplasja ka rezultuar fatale duke i shkaktuar vdekjen drejtuesit të motoçikletës, 77-vjeçarit, Xhelal Toli, banues në fshatin Gjocaj, Peqin.

Viktima mësohet se është babai i ish-kryetarit të Komunës Gjoçaj.

Sakaq grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e aksidentit.

Peqin/ Informacion paraprak:

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Gjocaj, shtetasi E.Z., banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin Xh.T., 77 vjeç, banues në fshatin Gjocaj, Peqin.

Si pasojë e aksidentit është plagosur dhe ka ndërruar jetë drejtuesi i motoçikletës.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto