Afrona Dika pozon me veshje kombëtare: Jam lind e rrit në Zvicër, por traditat i kam në zemër dhe mburrem që jam shqiptare

23:35 08/11/20202min227
123705909_193525248892356_5964004800099365748_n-e1604747724317-780x439

Modelja e njohur shqiptare, Afrona Dika, pavarësisht faktit se është rritur jashtë vendit, nuk i ka harruar asnjëherë rrënjët e saj.

Këtë e dëshmon edhe fakti se së fundmi ka realizuar një set të ri fotografik, ku është shfaqur me veshje kombëtare.

Ajo ka pozuar me jelekun e famshëm të qendisur me arë, që është karakteristikë e veshjeve tradicionale shqiptare.

Foto: Afrona Dika/Instagram

Disa nga këto fotografi, Afrona i ndau me ndjekësit e saj në Instagram, duke treguar me krenari që është shqiptare, ani pse është lindur e rritur në shtetin helvetik.

“Jam lindur dhe rritur në Zvicër , por traditat shqiptare i kam në zemër dhe mburrem që jam shqiptare”, ka shkruar Afrona Dika në Instagram.

Foto: Afrona Dika/Instagram

Pëlqimet dhe komentet nga ndjekësit kanë qenë të shumta, shumica prej të cilëve e kanë komplimentuar për këtë paraqitje.

Afrona përndryshe këto ditë është duke i shijuar bashkë me bashkëshortin e saj, Bleron, dhe vajzën e tij, Tara, në Zvicër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto