A është vendim i drejtë që Berisha të jetë pjesë e listave të PD për zgjedhjet e 2021-shit? Jozefina Topalli jep përgjigjen e prerë

22:11 24/09/20201min192
topalli-1

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli teksa bëri përgjegjës Bashën për gjendjen në të cilën ndodhet PD sot, foli edhe për zgjedhjet e ardhshme.

E pyetur se a është i drejtë vendimi që Sali Berisha të jetë pjesë e listave që PD po harton për zgjedhjet e 2021-shiut, Topalli dha një përgjigje të prerë.

“Unë nuk e dëgjoj shumë të them të drejtën. Unë jam sot me ju për të folur dhe për të paralajmëruar se të tre (Basha, Rama, Meta) këta po mbrojnë sistemin e tyre, treshen e tyre të korruptuar.

Ndërsa për zotin Berisha mendoj se ai e ka bërë vazhdimisht betejën e tij kundra qeverisë. Mendoj se beteja duhet të jetë më e gjerë se sa kaq”, – u shpreh ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto