5 këshilla për një fytyrë të pastër

23:17 05/09/20202min129
FYTYRA

Dermatologët kanë dhënë disa këshilla se si të kemi një lëkurë të pastër dhe të shmangim aknet

1.Mos harroni të lani fytyrën tuaj

Kjo është shumë e rëndësishme dhe një ndër gjërat më thelbësore. Edhe nëse ju nuk keni vendosur makeup, fytyra juaj ka nevojë që të lahet për të larguar papastëritë e mbledhura gjatë ditës ku në këtë mënyrë ju do të largoni edhe yndyrën e mbledhur.

2.Kini kudes se çfarë krem hidratuesi zgjidhni për lëkurën tuaj.

Këshillohet që të mos përdorni krema me kimikate dhe aromë, pra e thënë ndryshe kremra të parfumosur.

3.Përdorni SPH

Një ndër të mirat e përdorimit të fondatinës është prezenca e fshehur e SPH-së. Në momentin që ju vendosni të mos përdorni makeup, fytyra juaj po humbet produktin e mbrojtjes së diellit gjithashtu.Gjithashtu sugjerohet një serum apo një një tonifikues ditor i lëngshëm me P50, pasi do të hidratojë fytyrën dhe balancon pH e lëkurës suaj.

4.Kushtoji rëndësi trupit dhe organizimit tuaj

5.Një dietë ushqimore sa më të pasur dhe pini sa më shumë ujë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto