36 vjeçarja vdiq brenda dy orëve/ Flasin familjarët: Nuk i kushtuan rëndësi, u detyrua të…

20:56 20/08/20201min115
unnamed

Familjarët e 36-vjeçares Margarita Keçi, e cila ndërroi jetë në spitalin e Durrësit shprehen se në qendrën Shëndetësore në Shijak, kanë shkuar tre herë por askush nuk i ka kushtuar rëndësi.

Sipas familjarëve, edhe pse shkaqet e vdekjes së Margarita Keçit, nuk dihen ende, ajo ndërroi jetë brenda dy orëve në spitalin e Durrësit pasi në Shijak nuk po kujdesej njeri.

Nuk i kushtoi njeri rëndësi këtu, dhe u detyrua të shkonte në spitalin e Durrësit. Atje vdiq brenda dy orëve”- mësohet të kenë thënë ata.

Margarita Keci 36 vjeç, vdiq ditën e djeshme në spitalin e Durrësit. Për këtë ngjarje, Policia ka vënë nën hetim dy mjekët e qendrës shëndetësore në Shijak, të cilët akuzohen se nuk i kanë dhënë mjekimin e duhur të resë. Mjekësia ligjore pritet të zbardhë shkaqet e vdekjes së 36-vjeçares.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto