20 vjeçarin e ‘spiunuan’, policia i gjen trup thikë dhe …

15:12 21/10/20202min97
Screenshot_10-2 (1)

Policia e Lezhës ka arrestuar 20 vjeçarin të identifikuar me inicialet A.R Banues në Durrës, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

20 vjeçari u arrestua brenda një lokali, ku i janë gjetur 20 doza me canabis sativa, gati për shitje, si dhe një thikë.

Njoftimi i policisë:

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla.

Arrestohet në flagrancë 20-vjeçari që posedonte lëndën narkotike.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DPV Lezhë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes dhe trafikimit të lëndëve narkotike, bazuar dhe në informacionet e grumbulluara në rrugë operative se një shtetas posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike në doza, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. R., 20 vjeç, banues në Durrës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në një lokal, në qytet Lezhë, gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur 20 doza me lëndë narkotike të dyshuar canabis sativa, gati për shitje dhe një armë të ftohtë (thikë), të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *